Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Przedszkola gminne i oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych na terenie gminy Zblewo pozostaną zamknięte do 7 czerwca. Taką decyzję podjęli wspólnie Wójt Gminy Zblewo i dyrektorzy przedszkoli oraz szkół.

PRZEDSZKOLA GMINNE POZOSTANĄ ZAMKNIĘTE DO 7 CZERWCA

Pandemia COVID-19 wciąż stanowi istotne zagrożenia dla zdrowia i życia najmłodszych członków naszej społeczności.  

W obecnym czasie nie jest możliwe wdrożenia wszystkich wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia zapewniających bezpieczeństwo dzieciom w przedszkolach. Dyrektorzy szkół i przedszkoli wspomagani przez Wójta Gminy podejmują wszelkie możliwe działania, aby dostosować nasze placówki oświatowe do pracy w warunkach panującej epidemii. Napotykamy jednak na szereg obiektywnych, zewnętrznych trudności. Na niektóre zamówione sprzęty i środki dezynfekujących czeka się obecnie nawet kilka tygodni.

Zdecydowana większość rodziców nadal deklaruje, iż nie skorzysta z opieki przedszkolnej pomimo ewentualnego otwarcia przedszkoli. Dlatego, kierując się troską o zdrowie dzieci, ich rodziców i dziadków, a także nauczycieli wójt z dyrektorami zdecydowali o dalszym zawieszeniu działalności przedszkoli. To wspólna decyzja, podjęta w przekonaniu, iż bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze.

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne