Odnośniki

Fotokod z linkiem do niniejszej strony

Fotokod

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka
-- w całym serwisie

Menu

Ankieta

Który projekt parku wybierasz?
ankieta zakończona
PARK HAFTU KOCIEWSKIEGO
51%
ZBLEWO NA OKRĄGŁO
49%
oddane głosy: 225

Nawigacja

  • AKTUALNOŚCI

Treść strony

Po długiej i mroźnej zimie oraz uciążliwej odwilży w końcu pogoda zaczęła sprzyjać realizacji prac drogowych. Tegoroczne inwestycje drogowe Gmina Zblewo rozpoczęła od przebudowy drogi gminnej w Karolewie. Właśnie ukończono tam utwardzanie płytami YOUMB 200-metrowego odcinka drogi gruntowej. Prace zrealizowała miejscowa firma z Karolewa - firma „Roboty ziemne i ogólnobudowlane” Tadeusza Klina.

Z pewnością ucieszą się także mieszkańcy Miradowa. To właśnie tu, w pierwszej kolejności zostanie przebudowany prawie 310 metrowy odcinek drogi gminnej w centrum wsi. Teraz powstanie tu asfalt. Wykonawcą robót budowlanych, wyłonionym w przetargu nieograniczonym jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. ze Starogardu Gdańskiego. Wartość zadania opiewa na kwotę prawie 198 tysięcy zł., a przebudowa drogi ma się zakończyć do końca kwietnia.

Prace drogowe rozpoczną się lada dzień także w Kleszczewie Kościerskim. Gmina Zblewo podpisała właśnie umowę z firmą „Usługi Transportowe, Ziemne, Melioracyjne i Ogólnobudowlane Henryk Czarnowski” z Kalisza pod Dziemianami, która przebuduje odcinek drogi gminnej na długości 800 mb. w zakresie wymiany nawierzchni gruntowej na asfalt. Wartość zadania opiewa na kwotę ponad 250 tys. zł., a nowa droga powstanie do końca kwietnia.

Wkrótce prace drogowe rozpoczną się także w Borzechowie. Urząd Gminy ogłosił właśnie przetarg na przebudowę drogi gminnej przy ul. Sosnowej (na odcinku 208 mb.). Droga zostanie utwardzona płytami drogowymi, betonowo – ażurowymi typu YOUMB. Planowany termin zakończenia inwestycji – koniec kwietnia. Jak zapowiadają urzędnicy ze Zblewa, już w najbliższych dniach zostaną ogłoszone kolejne przetargi nieograniczone na zadania drogowe, tym razem na ul. Topolowej w Zblewie i na ul. Topolowej w Borzechowie. W Zblewie gruntowa dotąd nawierzchnia ulicy zostanie utwardzona kostką betonową, a w Borzechowie – asfaltem.

Sezon przebudowy dróg w gminie Zblewo rusza więc na całego – i to nie tylko dróg gminnych, ale i powiatowych. Powiat starogardzki ogłosił właśnie dwa postępowania przetargowe na realizację zadań drogowych w gminie Zblewo – w Semlinie i w Karolewie. Wójt Artur Herold cieszy się z tych inwestycji i podkreśla, że Gmina Zblewo aktywnie uczestniczy w realizacji tych projektów: „W Semlinie, w ramach inwestycji powiatowych, jeszcze w tym roku zostanie wybudowana zatoczka autobusowa wraz z odcinkiem chodnika wzdłuż drogi powiatowej, która biegnie przez wieś. Z pewnością zwiększy to bezpieczeństwo mieszkańców. Drugie zadanie powiatowe zostanie wykonane w Karolewie. Będzie tam wybudowany, biegnący przez most odcinek chodnika przy drodze powiatowej. Przypomnijmy, iż dzięki pomocy finansowej Gminy Zblewo, udało się sprawnie opracować niezbędne projekty budowlane wraz z pozwoleniami na budowę dla obu tych inwestycji. Obecnie, także przy wsparciu finansowemu Gminy Zblewo zadania w Semlinie i w Karolewie zostaną wkrótce zrealizowane” – mówi wójt.  

  • Karolewo
    Na zdjęciu - prace drogowe w Karolewie.

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 522864
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2017-10-20 09:29

GMINA ZBLEWO

ul. Główna 40,
83-210 Zblewo

Bank Spółdzielczy Skórcz O/Zblewo,
55 8342 0009 4000 0101 2000 0002

Dane kontaktowe

Tel. 58 588 45 67, 588 43 81,

Fax 58 588 45 69,

e-mail: gmina@zblewo.pl
 

Odnośniki

Metryka strony

Licznik odwiedzin strony: 546595
Ostatnia aktualizacja strony: 2017-10-20 09:29

Stopka strony

Projekt i wykonanie: extranet.pl