Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

W sobotę 30 września w derbowym pojedynku Gminy Zblewo Meteor Pinczyn okazał się lepszy od Sokoła Zblewo. Faworytem przed tym meczem byli goście, którzy po VII kolejkach literowali rozgrywkom klasy „A”, grupa III. Pinczynianie wykazali się jednak ogromną wolą walki oraz charakterem i w końcowym rozrachunku mogli cieszyć się z 3 punktów. Bardzo duża ilość kibiców, emocje, walka, sporo bramek spowodowały, że były to derby z prawdziwego zdarzenia i na dłużej pozostaną w pamięci.

Meteor wyszedł na prowadzenie już w 8 minucie meczu. Po asyście Stanucha w sytuacji 1x1 z bramkarzem znalazł się Szymon Sikora i umieścił piłkę w siatce. Prowadzenie tuż przed przerwą podwyższył Kamil Stanuch, który minął trzech zawodników Sokoła i skutecznie zakończył indywidualną akcję. Sokół najlepsze okazje miał po strzałach Wenty. Na początku drugiej połowy Meteor nie mógł złapać odpowiedniego rytmu. Za to skutecznie rozbijał ataki gości lub tam gdzie powinien był Jajkowski. W 60 minucie po jednej z kontr gospodarzy faulowany przed polem karnym przez bramkarza gości był Suchewicz za co ten pierwszy ujrzał czerwoną kartkę. Z konieczności w bramce stanął Kaszubowski. Pinczynianie doszli do głosu jednak albo brakowało ostatniego celnego podania albo wykończenia akcji. Na kwadrans przed końcem meczu Sokół za sprawą Włodka Nawrockiego zdobył gola kontaktowego. Ponownie w grę Meteora wkradła się nerwowość. Sokół postawił w końcówce spotkania wszystko na jedną kartę i grając wysoko stracił w konsekwencji trzecią bramkę. Pierwsze trafienie w barwach Meteora po strzale z daleka do pustej bramki zdobył Sylwester Wołoszyk. Ostateczny cios już w doliczonym czasie gry zadał wprowadzony chwilę wcześniej Kacper Mąkosa, a dośrodkowywał Stanuch. Zwycięstwo z dotychczasowym liderem rozgrywek i porażka Victorii Kalisko w Grabowie pozwoliły na wskoczenie naszemu zespołowi na fotel lidera. W najbliższej kolejce Meteor czeka kolejne ciężkie przetarcie. W sobotę o godzinie 16.00 zmierzymy się w Kaliskach z Victorią.

Skład Meteora: Michał Jajkowski – Mateusz Łosiński, Ireneusz Liebrecht, Krzysztof Lorek, Krystian Hennig (Żołnowski),Patryk  Heksel (Felski), Kamil Stanuch, Grzegorz Kwiczor, Szymon Sikora (Mąkosa), Maciej Woźniak, Dawid Suchewicz (Wołoszyk). Rezerwowi: Kamil Wacholc, Patryk Cwikliński,Przemysław Wełmiński, Oskar Żołnowski, Dawid Felski, Sylwester Wołoszyk, Kacper Mąkosa.

Trener: Arkadiusz Makurat

Skład Sokoła:  Adam Łangowski, Patryk Barłożewski, Mateusz Dubiela, Szymon Machnikowski,  Dominik Porazik, Adrian Prabucki, Daniel Różański, Bartosz Szweda, Łukasz Tusk, Mateusz Wenta, Dawid Wróblewski. Rezerwowi: Rafał Biedrzycki, Radosław Fojut, Kacper Kaszubowski, Władysław Nawrocki, Marcin Pryba

Trener: Mariusz Majewski