Odnośniki

Fotokod z linkiem do niniejszej strony

Fotokod

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka
-- w całym serwisie

Ankieta

Który projekt parku wybierasz?
ankieta zakończona
PARK HAFTU KOCIEWSKIEGO
51%
ZBLEWO NA OKRĄGŁO
49%
oddane głosy: 225

Nawigacja

  • AKTUALNOŚCI

Treść strony

Już dziś do Bytoni zjadą ludowi artyści z całego regionu. Jak co roku - już po raz jedenasty - odbędzie się tu Plener Malarsko-Rzeźbiarsko-Hafciarski.

Od 17 sierpnia przez dziesięć dni, gościnne progi bytońskiej szkoły, za sprawą dyrektora Tomasza Damaszka, otworzą się na grupę blisko 20 osób.

Będą panie zajmujące się wyszywaniem i koronkarstwem, rzeźbiarze ludowi i malarze. Wśród nich też dwie osoby zajmujące się piękną sztuką pisania ikon. Już czwarty raz Wołodia Drozd wraz z żoną Krystyną, będą - obok wykonywania ikon - umilać czas wspaniałą muzyką z akompaniamentem wielu instrumentów, gdyż Wołodię można śmiało uznać za multiinstrumentalistę.

Będą też osoby, które od samego początku są gośćmi naszej gminy, czyli Brygida Śniatecka z mężem Józkiem, który również gra na akordeonie oraz pani Felicja Kołakowska z Tucholi, która jest imponującą wiekiem i jasnością umysłu hafciarką. Z Tucholi przyjedzie też Bogumiła Błażejewska. Będą też panie z naszej gminy - Krystyna Engler i Ewa Piotrowska z Pinczyna. Będziemy również gościć Marię Leszman z Pelplina oraz Katarzynę Nowak z Tczewa.

Oczywiście wśród malarzy nie zabraknie mistrza malarstwa olejnego, który pomimo imponującego wieku jest wciąż w świetnej formie i tryska humorem oraz radami dla młodszych koleżanek i kolegów - Ali Zwara z Rumi. Będą też znakomite malarki - Jolanta Pawłowska, Marlena Czajkowska i wyjątkowo utalentowana najmłodsza uczestniczka - Malwina Dzwonkowska. Będę i ja z moimi pastelami, z Małego Bukowca, już piąty raz (jak ten czas leci…).

Oczywiście również rzeźbiarze wykonają - jak co roku - swoje piękne prace, a będą to - Edmund Zieliński z Gdańska, którego znają wszyscy w Zblewie, ponieważ jest Honorowym Obywatelem naszej gminy i pochodzi z Białachowa, Marek Pawelec ze Zblewa i Tomek Bednarczyk ze Starogardu Gdańskiego.

Kolejna edycja pleneru odbywa się dzięki Urzędowi Gminy w Zblewie, Starostwu Powiatowemu i Urzędowi Marszałkowskiemu województwa pomorskiego (włodarze tychże urzędów obieli patronat honorowy).

To tyle tytułem zapowiedzi naszego pleneru, w kolejnym numerze – relacja z wydarzenia. Tymczasem zapraszamy chętnych do odwiedzenia nas podczas pleneru na terenie szkoły. Można będzie przyjrzeć się różnym technikom, a kto wie, może i znaleźć coś dla siebie?

Plener zakończy się kiermaszem artystycznym, który odbędzie się 27 sierpnia w gościnnych Wirtach. Organizatorami pleneru jest Zespół Szkół Publicznych w Bytoni, Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie oddział kociewski w Zblewie i Nadleśnictwo Kaliska.

(mat. Krzysztof Bagorski)

  • zdjęcie - plener

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 659790
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2018-01-16 15:53

GMINA ZBLEWO

ul. Główna 40,
83-210 Zblewo

Bank Spółdzielczy Skórcz O/Zblewo,
55 8342 0009 4000 0101 2000 0002

Dane kontaktowe

Tel. 58 588 45 67, 588 43 81,

Fax 58 588 45 69,

e-mail: gmina@zblewo.pl
 

Odnośniki

Metryka strony

Licznik odwiedzin strony: 690264
Ostatnia aktualizacja strony: 2018-01-16 15:53

Stopka strony

Projekt i wykonanie: extranet.pl