Odnośniki

Fotokod z linkiem do niniejszej strony

Fotokod

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka
-- w całym serwisie

Menu

Ankieta

Który projekt parku wybierasz?
ankieta zakończona
PARK HAFTU KOCIEWSKIEGO
51%
ZBLEWO NA OKRĄGŁO
49%
oddane głosy: 225

Nawigacja

  • AKTUALNOŚCI

Treść strony

Szanowni Mieszkańcy, przedstawiamy Wam do konsultacji wstępne projekty parku, który – jak planujemy - miałby w przyszłości połączyć osiedle ze „starym” Zblewem.

Projektanci przygotowali dwa projekty – roboczo nazwaliśmy je „PARK HAFTU KOCIEWSKIEGO” oraz „ZBLEWO NA OKRĄGŁO”. Który projekt przypadnie Wam do gustu? Obejrzyjcie projekty i zagłosujcie w naszej sondzie. Głosować można 1 raz dziennie do końca lipca. ZAPRASZAMY!

PARK HAFTU KOCIEWSKIEGO

Motywem pierwszego z projektów w jest haft kociewski. Wg tej koncepcji, park dzieli się na strefy funkcjonalno-rekreacyjne, które (jak widać na wizualizacji) odpowiadają motywom kwiatowym występującym w hafcie kociewskim – np. kwiaty, słoneczko, łan zboża itp. Również kolory kwiatowych rabatek odpowiadają tu kolorom haftu. Dominują kolory czerwony, niebieski, żółty i pomarańczowy. Dzięki temu, park byłby nie tylko bardzo plastyczny w odbiorze, ale byłby także świetną promocją kultury i tradycji kociewskiej, bo przecież Zblewo to serce Kociewia!

ZBLEWO NA OKRĄGŁO

Drugi projekt parku nosi nazwę „Zblewo na okrągło”. Ten projekt również nawiązuje do tradycji, jako że na przełomie XIII i XIV wieku Zblewo rozwinęło się m.in. dzięki produkcji smoły i obróbce drewna. I właśnie proces produkcji smoły stał się inspiracją do koncepcji parku, opartej o wklęsłe, płaskie i wypukłe okręgi. Tu również przewidziano podział parku na strefy funkcjonalne.

Obie koncepcje zakładają, iż w nowym zblewskim parku znajdować będą się m.in. place zabaw dla dzieci, siłownia zewnętrzna, skatepark, tyrolka, boisko do siatkówki plażowej, samoobsługowy punkt serwisu rowerów oraz skarpa, z której będzie można zimą zjeżdżać na sankach. Będą także toalety, pomieszczenia gospodarcze.

Teraz głos należy do Was, Drodzy Państwo – do Mieszkańców. Chcemy, aby park spełniał przede wszystkim Wasze oczekiwania, stąd pomysł na tak szerokie konsultacje już na etapie projektowania go. Zagłosujcie więc w naszej sondzie (pod lewym menu na stronie głównej www.zblewo.pl) i powiedzcie nam, co o tym sądzicie! Jak będzie wyglądał nasz park? – to zależy od Was! GŁOSUJCIE!

 

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 579966
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2017-11-23 14:27

GMINA ZBLEWO

ul. Główna 40,
83-210 Zblewo

Bank Spółdzielczy Skórcz O/Zblewo,
55 8342 0009 4000 0101 2000 0002

Dane kontaktowe

Tel. 58 588 45 67, 588 43 81,

Fax 58 588 45 69,

e-mail: gmina@zblewo.pl
 

Odnośniki

Metryka strony

Licznik odwiedzin strony: 606296
Ostatnia aktualizacja strony: 2017-11-23 14:27

Stopka strony

Projekt i wykonanie: extranet.pl