Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

KOMUNIKAT z dnia 30.10.2020 (godz.19:00)

Zakład Komunalny Gminy Zblewo, informuje  że w badaniach jakości wody z wodociągu Jezierce zaopatrującego miejscowości: Semlin, Semlinek, Jezierce, Kleszczewo Kościerskie, Wałdówko, Tomaszewo, Lipia Góra Mała stwierdzono obecność bakterii grupy coli oraz olm 22oC. Nie wykryto bakterii pochodzenia kałowego – Escherichia coli, enterokoków.

Woda jednakże jest nieprzydatna do spożycia przez ludzi tj. nie daje się do picia, przygotowania żywności i innych celów domowych.

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 07.12.2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017r. poz. 2294) poprzez jej dezynfekowanie.

Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

Uwaga: Woda może być używana wyłącznie do prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

Mieszkańcy miejscowości Semlin, Semlinek, Jezierce i Kleszczewo Kościerskie będą zaopatrywani w wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi poprzez ustawione cystern oraz zbiorniki z wodą w wyznaczonych miejscach.

Mieszkańcy miejscowości Tomaszewo, Wałdówko oraz Lipia Góra Mała będą zaopatrywani w wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi poprzez rozwiezienie wody butelkowanej (opakowania 5-litrowe).

(Zakład Komunalny Gminy Zblewo)

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne