Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

XX FESTYN KOCIEWSKI. Relacja (część 9): KOPERTA ŻYCIA

opublikowano: 20 lipca 2018

  • koperta

Muzyka, dobra zabawa, pyszne jedzenie, sportowe emocje – pod tym znakiem minął tegoroczny Festyn Kociewski. Ale to nie wszystko! Zdrowie i bezpieczeństwo – nasze, jak i naszych bliskich - jest w życiu najważniejsze. Dlatego gospodarz festynu – wójt Gminy Zblewo wraz z partnerem akcji firmą DEKPOL S.A. z Pinczyna zaprosili uczestników festynu do udziału w kampanii „Koperta życia”. Co to jest „Koperta życia” i dlaczego warto ją mieć? – o tym przekonywali gości festynu Karina, Klaudia i Szymon, młodzi wolontariusze z Forum Młodzieży, działającym przy wójcie gminy Zblewo.

XX FESTYN KOCIEWSKI. Relacja (część 8): KOCIEWIE NAJLEPIEJ SMAKUJE W ZBLEWIE!

opublikowano: 20 lipca 2018

  • kgw

Jak na jubileusz przystało, na XX Festyn Kociewski przygotowaliśmy dla naszych gości wszystko, co najlepsze! Zadbaliśmy nie tylko o coś dla ducha, ale i dla ciała! I to w najlepszym wydaniu! A wszystko to dzięki naszym niezawodnym i zawsze uśmiechniętym Paniom Gospodyniom. To one od wielu lat udowadniają, że „Najlepiej Kociewie SMAKUJE w Zblewie!”. Specjalnie na festyn Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Zblewo przygotowały stoiska ze swojskimi kuchami i potrawami regionalnej kuchni. Było pysznie i pięknie, a goście wprost nie mogli się nachwalić!

XX FESTYN KOCIEWSKI. Nasza relacja (część 7): NA FINAŁ - PECTUS!

opublikowano: 20 lipca 2018

  • pectus

Finałowy koncert tegorocznego festynu zapamiętamy na długo! Zespół PECTUS dał świetny koncert, pełen świetnej muzyki, świateł i laserów. Wszystko to tworzyło niezapomniane show, godne finału jubileuszowego XX Festynu Kociewskiego! Publiczność była zachwycona, tym bardziej, że po koncercie muzycy spotkali się z fanami. Były selfie, autografy i rozmowy – a impreza zakończyła się spektakularnym pokazem fajerwerków.

XX FESTYN KOCIEWSKI. Nasza relacja (część 6): "DZIADEK PRZYJECHAŁ!"

opublikowano: 20 lipca 2018

  • krawczyk

XX Festyn Kociewski to zawsze świetna muzyka i wielkie gwiazdy polskiej muzyki. Tak było też i w tym roku, a na koncert Krzysztofa Krawczyka zjechały do nas prawdziwe tłumy. Artysta nie zawiódł wiernych fanów i mogliśmy usłyszeć jego największe przeboje. Nie zabrakło też żartów i dowcipów, którymi Krawczyk sypał ze sceny jak z przysłowiowego rękawa. „Dziadek przyjechał!” – śmiał się sam artysta i chętnie żartował z publicznością, która śpiewała wraz z nim niemalże każda piosenkę!

XX FESTYN KOCIEWSKI. Nasza relacja (część 5): TERAZ MY!

opublikowano: 20 lipca 2018

  • teraz my

„Teraz My! Uzdolnieni Kociewiacy!” – pod takim hasłem na scenie XX Festynu Kociewskiego zaprezentowali się młodzi, nadzwyczaj uzdolnieni mieszkańcy naszej gminy. Julia Herold, Julia Różańska, Ewelina Rytelewska i Mateusz Raczkowski – warto zapamiętać te nazwiska, bo z pewnością jeszcze o nich usłyszycie! To właśnie oni zachwycili publiczność festynu, nie tylko swoim wspaniałym talentem, sceniczną osobowością, ale też wdziękiem i profesjonalizmem!

XX FESTYN KOCIEWSKI. Nasza relacja (część 4): KOCIEWSKA FAMILIJA!

opublikowano: 19 lipca 2018

  • kociewska familija

Zespół „Kociewska Familija” z Pinczyna to nasza prawdziwa duma – nie mogło więc jej zabraknąć na scenie XX Festynu Kociewskiego! To także piękny dowód na to, że nasza kociewska kultura jest nie tylko ciekawa i warta poznania, ale także łączy pokolenia i do tego jest radosna, kolorowa i uśmiechnięta! Taki właśnie był występ naszego zespołu podczas tegorocznego festynu. Scena aż wirowała od tańców i śpiewów, a skrzypki i akordeon roznosiły się dźwięcznym echem po całym stadionie.

XX FESTYN KOCIEWSKI. Nasza relacja (część 3): VIVAT SIŁACZE!

opublikowano: 19 lipca 2018

  • strong

XX Festyn Kociewski w Zblewie pełen był sportowych emocji! Przy gromkim dopingu ze strony publiczności rozegrano tu bowiem III Turniej Strongman „Starcie Gigantów”. W zmaganiach siłaczy wzięło udział sześciu zawodników: Sławomir Toczek, Mariusz Dorawa, Jakub Szczechowski, Marcin Wlizło, Krzysztof Schabowski oraz Bartłomiej Grubba. Zwycięzcą turnieju został Marcin Wlizło. Dodajmy, iż „Starcie Gigantów” poprowadził Irek Bieleninik, a sędzią głównym był Jarek Dymek.

XX FESTYN KOCIEWSKI. Nasza relacja (część 2): SOŁTYS NA MEDAL!

opublikowano: 18 lipca 2018

  • sołtys na medal

Konkurs dla sołtysów to prawdziwy finał i „gwóźdź programu” każdego Turnieju Sołectw. Tak było również w tym roku i była to z pewnością najbardziej wesoła, pełna humoru konkurencja podczas całego turnieju! Jakie zadanie czekało na naszych sołtysów? Otóż poddali się oni makijażystom amatorom, którzy w kilka minut wymalowali na ich twarzach całą paletę barw i wzorów – zgodnie z otrzymanym wcześniej portretem. A po kilku chwilach sołtysi przeistoczyli się w postacie z kreskówek.

XX FESTYN KOCIEWSKI. Nasza relacja (część 1): TURNIEJ SOŁECTW

opublikowano: 18 lipca 2018

  • turniej

Przez niemalże całą sobotę na stadionie w Zblewie wiele się działo i to nie tylko na scenie. Mieszkańcy pokazali, że razem potrafią się świetnie bawić! XX Festyn Kociewski rozpoczął się od występu zespołu Kociewska Familija (osobną relację z tego pięknego występu zamieścimy już jutro), a po nim bawiliśmy się na pełnym emocji Turnieju Sołectw.  Sołeckie reprezentacje stawiły się na plac turniejowy z uśmiechem na ustach, na wesoło i z dystansem. No i z wierną grupą kibiców! Turniejowe konkurencje przygotowali Ewa i Józef Ossowscy. A nie były one wcale takie łatwe! Drużyny musiały zmagać się m.in. w drużynowym przeciąganiu sznurka przez ubranie (wygrało Zblewo)...

XX FESTYN KOCIEWSKI: DZIĘKUJEMY!

opublikowano: 18 lipca 2018

  • podziękowania

XX Festyn Kociewski za nami. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie do wspólnej zabawy! Cieszymy się, że tak licznie wzięli Państwo udział w naszej imprezie. Dziękujemy naszej wspaniałej publiczności – jak zawsze niezawodnym mieszkańcom gminy Zblewo oraz gościom nie tylko z regionu, ale i wypoczywającym u nas turystom z całej Polski. Dziękujemy, że mogliśmy spędzić tę sobotę razem! Nasz festyn od wielu lat ma wierne grono partnerów i sponsorów. Tak było i w tym roku. Wszystkim, którzy wspomogli organizację XX Festynu Kociewskiego składamy podziękowania.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy]

Informacje techniczne