Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Z Olsztyna doszły do nas wspaniałe wiadomości! Właśnie tam – w stolicy Warmii i Mazur - odbyła się właśnie konferencja „Kierunek Rozwój”, której uczestnikami byli członkowie grup formalnych i nieformalnych działających na obszarach wiejskich województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, pomorskiego i mazowieckiego. Podczas konferencji odbył się finał prestiżowego konkursu „Skarby Europy zaklęte w szkle” oraz wręczenie nagród laureatom.

Miło nam poinformować, iż  to właśnie nasze Koło Gospodyń Wiejskich ze Zblewa na czele z panią Reginą Umerską zostało laureatem tego konkursu, zdobywając aż dwie nagrody! Nasz „Zblewski karaś pieczony na masełku” zdobył II miejsce w kategorii: „Domowe przetwory mięsne i rybne”, natomiast „Topinambur kiszony po kociewsku” otrzymał wyróżnienie w kategorii: „Domowe przetwory z warzyw”.

Serdecznie gratulujemy i bardzo dziękujemy naszym Paniom Gospodyniom, za tak piękne promowanie naszego dziedzictwa kulturowego i kulinarnego na forum kraju! Warto dodać, iż ten sukces pięknie wpisuje się w mały jubileusz przewodniczącej zblewskiego KGW, która właśnie obchodzi 5. rocznicę pełnienia tej funkcji. Jest to więc niewątpliwa radość i satysfakcja.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW!

Zapraszamy do fotogalerii wydarzenia – TUTAJ (link)

Organizatorem wydarzenia była Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza w partnerstwie z Mazowiecką Izbą Rolniczą, Podlaską Izbą Rolniczą oraz Pomorską Izbą Rolniczą.

zdjęcia: Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza (www.wmirol.org.pl)

  • P1030607.jpg
  • P1040004.jpg
  • wyroby kgw zblewo

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne